Blogi

Laenude refinantseerimine

Laenude refinantseerimine – miks ja kuidas?

Kui sul on aja jooksul võetud mitmeid väikeseid laenukohustusi nagu kiirlaene või smslaene, võib igakuisete maksete tegemine olla tülikas ning ka erinevate väikeste laenude intressimäärad võivad kuhjuda üsna kopsakaks. Kui soovid oma igakuisesse eelarvesse saada pisut raha juurde, tasuks mõelda laenude refinantseerimisele.

Laenude refinantseerimine tähendab seda, et võetakse uus laen, mille otstarbeks on olemasolevate laenude tasumine. Uus suurem laen on tavaliselt soodsa intressiga, kuna laenusumma võetakse pikaks ajaks ning seetõttu jaotub ka igakuine makse pikema ajaperioodi peale, muutes kuumaksed madalamaks. Kõige populaarsemad refinantseerimislaenud on tarbimislaenud, mis võivad ulatuda lausa 10 000 euroni, võimaldades seega tasuda suure hulga laenukohustusi.

Laenude refinantseerimisel tuleb silmas pidada, et see ei pruugi alati olla õige valik. Uut laenu tasub taotleda siis, kui selle võtmisel kaasneks märgatav majanduslik erinevus ehk uus laen on palju soodsam kui varasemad laenud. Pole mõtet asendada ühte samaväärset laenu teisega nagu näiteks võtta uus kiirlaen vana tasumiseks, kuna nii võid väga kiirelt sattuda nö laenutsüklisse, mis võib viia võlgnevuste ja maksehäirete tekkimiseni.

Refinantseerimislaenud võivad küll olla tagatiseta laenud, ent taotledes suuremat summat on need siiski enamjaolt tagatisega laenud. Tagatisega laenude puhul tuleb silmas pidada, et laenu võtmisega võib kaasneda lisatasusid nagu laenulepingu sõlmimise tasu või tagatisega seotud toimingute tasu, seega võib tagatislaen tähendada paarisaja euro ulatuses lisatasusid.

Kui oled otsust kaalunud ning leidnud, et uue laenuga on igakuine majandamine tunduvalt lihtsam ja mugavam, võib refinantseerimislaen olla just see, mis aitab sul alustada näiteks säästmist ning võimaldab murevabalt elada. Ühte laenu on käepärane tasuda ning samuti ei pea muretsema kuhjuvate lisatasude pärast.

Enne laenude refinantseerimise taotlemist arvuta kokku oma laenukohustused ning uue laenu kõik võimalikud lisatasud. Kui nende kohustuste vahe on mitmesaja euro ulatuses, on loogiline taotleda uut laenu. Refinantseerimislaene pakuvad peaaegu kõik laenuandjad ning vahel võid seda varianti taotleda isegi sellelt laenuandjalt, kellelt oled juba laenukohustuse võtnud – kõik laenuandjad soovivad pürgida selle poole, et klientidel ei oleks makseraskuseid ning laenude refinantseerimine on üks parimaid viise selliste olukordade vältimiseks.