Blogi

Kuidas võtta laenu sularahas?

Kuidas võtta laenu sularahas?

Laene väljastatakse kahel viisil: kas isiklikule pangakontole või sularahas. Neist esimene meetod on küll kõige levinum ning peaaegu kõik tarbimislaenud ja väikelaenud väljastatakse ainult arvelduskontole, ent on ka laenuandjaid, kes annavad väiksemate summadega kiirlaene sularahas.

Sularahalaenude eelistamiseks on mitmeid põhjuseid, ent peamine asjaolu on diskreetsus. Võttes laenu sularahas ei jää arvelduskontole laenu võtmisest ühtegi jälge, mis tähendab, et kui soovid võtta peatselt pangast laenu, ei ole pangakontol kiirlaenudest jälge. Selline diskreetsus võib tulla kasuks alati, kui sul on vaja taotleda erinevaid finantstooteid, olgu nendeks kas või järelmaksud.

Sularahas laenamine on hea valik ka siis, kui pangakontodega on probleeme – näiteks ei ole laenusoovi hetkel pangakonto aktiivne või ei saa ühel või teisel põhjusel arvelduskontot kasutada. Misiganes põhjuseks ka ei ole, sularahas laenamine on sama mugav, kui teised laenu väljastamise viisid.

Sularahas laenatakse tavaliselt väiksemaid summasid nagu näiteks kuni 300 eurot, ent see võib varieeruda erinevate laenuandjate puhul. Üldised tingimused on kõik samad, mis tavaliste laenude puhul – ainus erinevus on laenusumma kättesaamise viis.

Tavaliselt väljastatakse sularahalaen Omniva postkontoris rahakaardi näol. Sularahas laenates tuleb summa ka samamoodi tagasi maksta sularahas, mis tähendab, et tuleks laenusumma viia kas laenuandja kontorisse või saata samamoodi Omniva abil. Seejuures on oluline arvestada, et sularahakandega kaasnevad teenuse lisatasud, mis on kehtestatud Omniva poolt, seega võib sularahas laenamine olla pisut kulukam kui tavaline laen.

Lisaks tavalistele kiirlaenudele, mida saab taotleda interneti teel, on võimalik sularahas laenu saada ka pandimajadest. Kuigi tegemist ei ole traditsioonilises võtmes laenuandjatega, on pandimajadest saadud raha siiski sisuliselt laen, mis tuleb vara tagasi saamiseks ära maksta. Peaaegu kõik pandimajad majandavad üksnes sularahaga, seega on ka enamus sealt saadud laene sularahalaenud.

Sularahalaenu puhul tuleb meeles pidada, et laenusumma tuleb samamoodi õigeaegselt tagastada ning kuna seda saab teha üksnes sularahas, võib see olla pisut tülikam kui tavalise laenu puhul, mida saab tagasi maksta vaid paari nupuvajutusega. Seetõttu tasuks sularahalaenu võtmist kaaluda põhjalikult ning otsustada selle kasuks siis, kui ei ole kas võimalik kasutada pangakontot või kui on soov jääda laenu võtmisega diskreetseks.