Blogi

Kuidas saada kiiresti laenu?

Kuidas saada kiiresti laenu?

Vahel võib elus ette tulla olukordi, kus on lisaraha vaja ootamatult ning väga kiiresti, võib-olla ehk isegi samal päeval. Sellistes olukordades ei tule pangalaenud kõne alla, kuna taotlusprotsess võib võtta aega päevi kui mitte aastaid. Kuidas siis lahendada järsk rahamure? Selle jaoks on loodud tagatiseta tarbimislaenud nagu kiirlaenud ja smslaenud.

Nagu kiirlaenude nimigi viitab on tegemist laenutootega, mida väljastatakse väga lühikese aja jooksul. Enamike kiirlaenude puhul antakse laenutaotlusele vastus samal päeval ning paljudel juhtudel vaid mõne minuti jooksul, mis muudab kogu toimingu sedavõrd kiiremaks. Kiirlaene saab taotleda laenuandjate kodulehe kaudu, täites lühikese ankeedi oma isikuandmetega. Seejärel vaatab selle üle laenuandja analüütik, kes annabki teada vastusest. Vastus saadetakse põhiliselt kas e-kirja või mobiilisõnumi teel.

Kiirlaenu tõeliselt kiireks laekumiseks tuleb aga silmas pidada paari asjaolu. Esmalt on oluline anda laenutaotluses võimalikult põhjalikult informatsiooni oma majandusliku olukorra kohta. See tähendab, et taotlusesse tuleks kirja panna andmed oma sissetulekute ja väljaminekute kohta ning samuti tuleks juurde lisada viimase poole aasta pangakontode väljavõte. Mida põhjalikum on ankeet, seda väiksem on võimalus, et laenuanalüütik peab vajalikuks lisainfo küsimist ja annab hoopis kohe konkreetse vastuse.

Paljud kiirlaenuandjad annavad laenu ka nädalavahetusel ja isegi pühapäeviti. Kui sul peaks olema laenu vaja just sellistel aegadel, on see täiesti võimalik, ent kuna pankadevahelised ülekanded ei toimi puhkepäevadel, pead sa sellega arvestama. Raha samal päeval saamiseks peaksid valima laenuandja, kellel on arvelduskonto samas pangas, mis sinulgi: näiteks kui mõlemal on Swedbank, laekub rahasumma sulle vaid mõne minuti jooksul, sest pangasisesed maksed toimuvad koheselt.

Nagu eelnevalt mainitud siis on laenuandjaid, kes tegutsevad ka nädalavahetusel, ent sellise soovi korral tuleks kindlasti esmalt veenduda, et laenutaotluse tegemise ajal on veel laenuandja tööaeg. Nii saad olla kindel, et su taotlust nähakse kohe ning ei teki mitte mingeid viivitusi. Kui taotled laenu konkreetselt krediidiandjalt esmakordselt, pead sooritama ka isikutuvastuse toimingu, mida saab mõne laenuandja puhul teha ID-kaardi abil internetis, ent mõne puhul tuleb minna isiklikult laenuandja kontorisse või Omniva postkontorisse. Seega peaksid jälgima kellaaegu ja veenduma, et kõik vajalikud osapooled on parasjagu tööl.

Kui teed laenutaotluse laenuandja tööajal ning sul on ka samas pangas arvelduskonto, ei ole laenusumma kiire laekumisega probleeme ning võid saada oma murele lahenduse juba poole tunniga.